Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Хто оформлює дозвіл на спецводокористування – орендодавець чи орендар?

Якщо земля знаходиться у власності орендодавця, на якій є свердловина, а користуватися водою зі свердловини планує орендар,  хто ж повинен оформлювати  дозвіл на спецводокористування – орендодавець або орендар?

Відповідно до ст. 48 Водного Кодексу України  (далі – ВКУ), спеціальне водокористування — це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи з забором води та скиданням забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Згідно зі ст. 42 ВКУ, «первинні водокористувачі — це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води». Тобто, власник земельної ділянки та відповідно орендодавець земельної ділянки (водна свердловина належить власнику земельної ділянки) є первинним водокористувачем.

Відповідно до ст. 255 Податкового Кодексу України, первинні водокористувачі — суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їхні філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи-підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів.

Відповідно до ст. 42 ВКУ, вторинні водокористувачі (абоненти) — це ті, що не мають власних водозабірних споруд і отримують воду з водозабірних споруд первинних водокористувачів та скидають стічні води в їхні системи на підставі договору про водопостачання (поставку води) та/або про водовідведення без отримання дозволу на спеціальне водокористування.

Вторинні водокористувачі здійснюють скидання стічних вод у водні об’єкти на підставі дозволів на спеціальне водокористування.

Важливо

Дозвіл на спецводокористування буде отримуватися первинним водокористувачем (власником земельної ділянки, власником водної свердловини, орендодавцем) із зазначенням орендаря вторинним водокористувачем (абонентом) у випадках, що не зазначені в абзаці 3 ст. 48 ВКУ (де надано визначення, що не належить до спеціального водокористування).

Ознайомлюйтесь та завантажуйте такі зразки документів тут:

Форма дозволу на спеціальне водокористування

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0887-17

Форма заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0567-18

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в підготовці документів та подальшому отриманні дозволу на спецводокористування для Вашого підприємства.

Наш професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерамигарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язкуhttp://rcpre.kharkiv.ua/ekologichna-dokumentatsiya

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами