Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Агрохімічний паспорт та ринок землі

Відкриття ринку землі дозволить наповнити економіку України живими і здоровими коштами — реальними грошима, забезпеченими високоліквідним товаром — землею.

Це надасть змогу власникам паїв (тим, хто захоче) продати їх тим же агрохолдингам, які зараз орендують ці ж паї, але за вкрай низькі кошти.

Бо наразі у власника паю не має жодного вибору — продати пай він не може (мораторій), і  змушений брати за оренду ті копійки, які йому дають.

Хто працює зараз на землі – той і буде працювати, але при відкритому ринку землі він вже буде власником, а не орендарем. Власники паїв, які захочуть продавши їх, почнуть собі купувати квартири, авто, відкривати бізнеси в містах, нести кошти до банків, тощо. І ці гроші підуть до всіх галузей економіки — у нерухомість, банки, сферу послуг тощо.
А сьогодні власники паїв майже не контролюють якість грунтів власної землі, не вносять відповідні вимоги в договори оренди. Навіщо витрачатись на агрохімічний паспорт? Окремі орендатори, користуючись цим, виснажують землю – не вносять добрива, не проводять  сівозмін.

При цьому мабуть, передаючи землю орендареві, обговорюється умова, що повернутись з оренди земля, повинна  не у гіршому стані.

А саме, агрохімічний паспорт і є єдиним способом оцінити якість ґрунтового покриву до передачі та при поверненні земельної ділянки з оренди.

Комплекс показників ґрунтового покриву, тобто вмістом гумусу, мікроелементів, водно-фізичні властивості елементів живлення, та вмісту токсичних компонентів (залишків пестицидів, важких металів тощо)  можна встановити лише на основі лабораторного аналізу ґрунту, який  є основою агрохімічного паспорту земельної ділянки (поля).

Для справжнього господаря агрохімічний паспорт – це його гарантія перед орендодавцями (власниками паїв). Забезпечуючи необхідний баланс елементів живлення у ґрунті, застосовуючи ґрунтозахисні технології та витрачаючи на це ресурси, орендар, з врахуванням даних агрохімічного паспорта, планує ефективне їх розподілення, отримує прибуток та при періодичному контролі – підтвердження належного поводження з ввіреною йому громадянами власністю.

Крім того, агрохімічний паспорт –  документ державного зразка, він має  цивільно-правові властивості та може використовуватись у позовній практиці. А з відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначенняагрохімічний паспорт буде надійною та вимірюваною основою для укладання іпотечних угод, страхового забезпечення і відшкодування збитків, отримання кредитів тощо.

КП Харківської обласної ради «Регіональний центр природних ресурсів та екології» пропонує Вам послуги щодо виготовлення агрохімічного паспорта земельної ділянки.

Будемо вдячні за довіру та надамо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку –– http://rcpre.kharkiv.ua/agrohimichni-pasporta

 

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами