Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Агрохімічний паспорт земельної ділянки

Однією з центральних ланок управління при використанні і охороні земель є відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які виникають в тому числі із-за погіршення якості угідь.

Адже сьогодні майже не контролюється якість ґрунтів. Окремі орендарі, користуючись цим, виснажують землю – не вносять добрива, не проводять сівозмін. Орендодавці рідко контролюють якість власної землі за час користування ним орендарем, не вносять відповідні вимоги до договорів оренди. Навіщо ж тоді витрачатися і на агрохімічний паспорт.

При цьому швидше за все, передаючи землю орендарю, обмовляється умова, що земля повернутися після оренди, повинна не в гіршому стані. Саме агрохімічний паспорт і є єдиним способом оцінити якість ґрунтового покриву до передачі і при поверненні земельної ділянки з оренди.

Тому що комплекс показників ґрунтового покриву, тобто вміст гумусу, мікроелементів, водно-фізичних властивостей елементів живлення, токсичних компонентів (залишків пестицидів, важких металів і т. д.) можна встановити лише на основі лабораторного аналізу ґрунту, який є основою агрохімічного паспорта земельної ділянки (поля).

На жаль, більшість людей поки сприймає агрохімічний паспорт, як чергову дозвільний папірець.

Але для справжнього господаря агрохімічний паспорт – це його гарантія перед орендодавцями (власниками паїв). Забезпечуючи відповідний баланс елементів живлення в грунті, застосовуючи сучасні ґрунтозахисні технології і витрачаючи на це ресурси, орендар, з урахуванням даних агрохімічного паспорта, планує ефективне їх розподілу, отримує прибуток і при періодичному контролі – підтвердження належного поводження з ввіреній йому громадянами власністю.

Крім того, агрохімічний паспорт – документ державного зразка, який має цивільно-правові властивості і може використовуватися в позовної практиці.

З відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення – агрохімічний паспорт буде надійною і вимірюваної основою для укладення іпотечних угод, страхового забезпечення та відшкодування збитків, отримання кредитів тощо. Також, у разі техногенних катастроф, надзвичайних ситуацій, що супроводжуються забрудненнями земель або невмілого застосування засобів хімічного захисту рослин, що призвело до забруднення або погіршення стану ґрунтового покриву, саме наявність агрохімічного паспорта поля (земельної ділянки) дозволить залучити до відповідальності винуватця або навпаки – вам уникнути такої відповідальності.

Довідка:

У травні 2018 року ЄС і Світовий банк оголосили про старт 5-річної програми підтримки прозорого управління земельними ресурсами в Україні (Land Transparensy)

Очікувані результати програми:

– створення інфраструктури для забезпечення прозорості – моніторинг земельних відносин, дистанційне зондування с / г земель, оцифровка кадастрових записів

– практична допомога громадам у благоустрої земельних відносин

– поліпшення безкоштовної юридичної допомоги в сфері земельних відносин

– активізація політичного діалогу на основі фактичних даних

– розробка проектів нормативно-правових документів для прозорого і ефективного розпорядження земельними ресурсами

Програма спрямована на подолання найбільш поширених проблем в цій сфері на прикладах пілотних територій і поширення цього досвіду.

19 липня 2018 року Світовим банком підписано Меморандум про співпрацю в рамках зазначеної програми по запуску проекту в трьох пілотних областях України (Київській, Львівській і Миколаївській).

КП Харківської обласної ради «Регіональний центр природних ресурсів і екології» пропонує Вам послуги з виготовлення агрохімічного паспорта земельної ділянки.

Звернувшись до  нас, Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в проведенні збору, обробці, аналізі первинної документації, супроводженню робіт з виготовлення та отримання агрохімічного паспорта, підготовці висновків щодо зміни якості грунтів за період господарювання

Наш професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерамигарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, зверніться будь ласка за посиланням  http://rcpre.kharkiv.ua/agrohimichni-pasporta

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами