Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Чи призупинить Держекоінспекція діяльність підприємства при відсутності дозволу на викиди

Чи має Держекоінспекція   підстави обмежити, тимчасово заборонити (зупинена) діяльність підприємства у разі відсутності (анулювання) дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря?

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» господарська чи інші види діяльності, пов’язані з порушенням умов і вимог до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря і рівнів впливу фізичних та біологічних факторів на його стан, передбачених дозволами, може бути обмежена, тимчасово заборонена (зупинена) або припинена відповідно до законодавства.

Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»  передбачено, що виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб’єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду.(ст.4, ч.5).

 На підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду (ч.7 ст.7).

При цьому підприємству важливо пам’ятати, що листом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30.01.2009 № 1127/11/10-09 надано роз’яснення в галузі охорони атмосферного повітря відповідними контролюючим органам, зокрема територіальним органам Державної екологічної інспекції України (https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v1127617-09?lang=en ).

Серед іншого в листі зазначено, що у разі, коли у суб’єкта господарювання відсутній дозвіл на викиди забруднюючих речовин, але вже триває процес розгляду та погодження матеріалів, які обґрунтовують обсяги викидів, для отримання відповідного дозволу, питання про застосування до цих суб’єктів обмеження чи зупинення їх діяльності необхідно вирішувати з дотриманням принципів пропорційності та обґрунтованості.

У разі, коли з дій суб’єкта вбачається, що він вживає всіх належних від нього заходів задля як найшвидшого отримання відповідного дозволу, то спонукати його до дій, які він і без того вчиняє, є невиправданим і не відповідає принципам обґрунтованості та пропорційності. У зв’язку з цим підстав для застосування санкцій у вигляді обмеження чи зупинення діяльності суб’єкта господарювання не буде.

Запобігайте можливому обмеженню чи зупиненню діяльності підприємства та, як наслідку фінансовим втратам.

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в підготовці пакету документів щодо отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Наші професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерамигарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язкуhttp://rcpre.kharkiv.ua/ekologichna-dokumentatsiya

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами