Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Мінекоресурсів України нагадало, що недотримання висновку про оцінку впливу на довкілля може стати причиною призупинки роботи підприємств

поводження з відходамиЗа період з початку дії закону України «Про оцінку впливу на довкілля»  в Єдиному реєстрі з ОВД вже зареєстровано 2365 справ та видано 490 висновків про оцінку впливу на довкілля (ОВД).

При цьому в Міністерстві екології та природних ресурсів нагадують, що суб’єкт господарювання після отримання висновку з ОВД  має здійснювати післяпроектний моніторинг щодо дотримання його умов (частина перша статті 13 закону України «Про оцінку впливу на довкілля») та інформувати про результати моніторингу Мінприроди чи уповноважений територіальний орган, який видавав висновок (https://menr.gov.ua/news/33126.html )

«Доводимо до відома замовників планованої діяльності, щодо якої було отримано висновки з оцінки впливу на довкілля та якими встановлено обов’язок здійснення післяпроектного моніторингу, про необхідність виконання екологічних умов висновку, зокрема, в частині здійснення післяпроектного моніторингу та належного інформування органу про його результати», – йдеться в офіційному зверненні Мінприроди до суб’єктів господарювання, які отримали чи планують отримувати висновок з ОВД.

За результатами післяпроектного моніторингу, за потреби, суб’єкт господарювання та уповноважений територіальний орган узгоджують вжиття додаткових заходів і дій із запобігання чи зменшення впливу господарської діяльності на довкілля.

У Мінприроди нагадали, що у разі виявлення значного негативногор впливу цієї діяльності на життя і здоров’я населення чи довкілля рішення про провадження такої планованої діяльності за рішенням суду підлягає скасуванню, а діяльність може бути взагалі припинена.

Порядок, строки і вимоги до здійснення післяпроектногомоніторингу також визначаються у висновку з оцінки впливу на довкілля.

Важливо

Нагадаємо, що з 18 грудня 2017 року набрав чинності закон України «Про оцінку впливу на довкілля»   який запровадив в Україні європейську модель екологічної оцінки.

Здійснення ОВД з введенням в дію Закону є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження видів планованої діяльності, що включає будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природнє середовище.

Мінекоресурсів здійснює оцінку впливу на довкілля від тих видів планованої діяльності, що визначені законом, як об’єкти першої категорії (ч. 2 ст. 3 Закону), а підрозділи з питань екології та природних ресурсів обласних державних адміністрацій (територіальний підрозділ ОДА) здійснюють оцінку впливу на довкілля тих видів планованої діяльності та об’єктів, які віднесені Законом до другої категорії (ч. 3 статті 3 Закону ).

Закон також дозволяє громадськості на ранніх стадіях брати участь в обговоренні планованої діяльності, впливати на вибір альтернативного місця здійснення планованої діяльності, а також на впровадження заходів, які зменшуватимуть вплив такої діяльності на довкілля.

Вся процедура ОВД здійснюється через Єдиний реєстр. При Мінекоресурсів також працює телефонна «гаряча лінія» з отримання додаткових консультацій щодо практичного функціонування ОВД. Ознайомитися із Єдиним реєстром можна за посиланням http://eia.menr.gov.ua

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в  проведенні оцінки впливу на довкілля, оформленні необхідної документації, розробці альтернативних варіантів здійснення планової діяльності в умовах високих ризиків та загрози для довкілля.

Наш професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерамигарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, зверніться будь ласка за посиланням  https://goo.gl/4MHydA

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами