Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

На підприємстві утворились відпрацьовані акумулятори

На  вашому підприємстві утворились відпрацьовані акумулятори. Чи можливо продати їх,  як вторинну сировину або обміняти з доплатою на новий? Як  це оформити?

Відходи – це будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Відповідно до вищезазначеного, саме підприємство відносить акумулятори до відходів, власник яких має намір або повинен їх позбутися шляхом утилізації чи до вживаної матеріальної цінності,  яку можна в подальшому реалізувати (продати) іншій організації.

Необхідно співпрацювати із бухгалтером підприємства, щоб чітко розуміти, до якого рахунку відносить бухгалтер відпрацьовані акумулятори, щоб в подальшому до Вас не було претензій із боку контролюючих органів.

Є й інший варіант поводження із відпрацьованими акумуляторами, їх можна реалізувати (продати) організації, що має ліцензію на поводження з небезпечними відходами, у вигляді «Брухту свинцевих акумуляторів і акумуляторних батарей» і передати окремо на утилізацію «Електроліт із батарей та акумуляторів відпрацьований». Із переліком ліцензійних організацій можна ознайомитися на сайті Мінприроди за https://goo.gl/bZqaw9

Та  ж сама ситуація стосується і обміну акумулятора з доплатою. Якщо у Вас буде обмін вживаного акумулятора на новий з доплатою, від організації не вимагається ліцензія на поводження з небезпечними відходами, якщо ж ви обміняєте відпрацьовані акумулятори на нові, позначивши їх як відходи, то Ви порушите законодавство.

Важливо

Документи, якими потрібно це оформити: заключенням договору, товаро-транспортними накладними, актами прийому-передачі, перевірити наявність ліцензії на поводження з небезпечними відходами (саме з відпрацьованими акумуляторами та відпрацьованим електролітом).

Правила експлуатування акумуляторних свинцевих стартерних батарей колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі  затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 02.07.2008 № 795 (https://goo.gl/2WidnU )

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в підготовці пакету документів щодо поводження з відходами.

Наш професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерамигарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язкуhttp://rcpre.kharkiv.ua/ekologichna-dokumentatsiya

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами