Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Продаж відходів металобрухту

На підприємстві утворюються відходи металобрухту. Чи можливо здійснювати продаж даного виду відходів спеціалізованим переробним підприємствам (приймальним пунктам)?

Так, можливо здійснювати продаж металобрухту, що утворився на підприємстві. Адже металобрухт може утворитися у господарчій діяльності чи не кожного підприємства. Наприклад, під час ліквідації основних засобів або переробки давальницької сировини, ремонту основних засобів сторонніх організацій або ж взагалі з основного чи допоміжних виробництв, як відходи.

Відповідно до вимог частини є) ст. 17 закону України “Про відходи” (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/187/98-%D0%B2%D1%80) суб’єкти господарювання зобов’язані здійснювати організаційні, науково-технічні та технологічні заходи для максимальної утилізації відходів, реалізації чи передачі їх іншим споживачам або підприємствам, установам та організаціям, що займаються збиранням, обробленням та утилізацією відходів, а також забезпеченням за власний рахунок екологічно обґрунтованого видалення тих відходів, що не  підлягають утилізації.

Відносини, що виникають у процесі здійснення операцій з металобрухтом регулюються Законом України «Про металобрухт»  (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/619-14 ).

Відповідно термінології, визначеній у ст. 1 закону України “Про металобрухт”:

– металобрухт  – непридатні для прямого використання вироби або частини  виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні  або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що  мають  непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх  сплавів;

купівля та/або реалізація металобрухту – це діяльність, пов’язана із передачею права  власності на металобрухт іншому власнику в обмін на еквівалентну суму коштів або боргових зобов’язань;

Відповідно до ст. 4 закону України «Про металобрухт» операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами.

Для можливості продажу металобрухту Вам необхідно пересвідчитись, що підприємство, якому ви будете передавати (продавати) металобрухт має в установчих документах відповідний вид діяльності.

Зверніть також увагу на роз’яснення ДФС України про звільнення від ПДВ операцій з металобрухтом у 2019 році (лист від 08.01.2019 №416/7/99-99-15-03-02-17,  http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/73129.html ) щодо застосування норм ПКУ та постанови КМУ від 12.01.2015 «Про затвердження переліків відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких, зокрема операції з імпорту, тимчасово, до 1 січня 2022 року, звільняються від обкладення податком на додану вартість.

Здійснюйте свою діяльність тільки при наявності необхідної для підприємства природоохоронної дозвільної документації.

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте надійного партнера в підготовці документів та подальшому отриманні необхідного дозволу для Вашого підприємства.

Наш професіоналізм, відповідальність та надійність в роботі з партнерами – гарант Вашої безпеки в екологічній діяльності підприємства і його економічних вигодах.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, звертайтесь, будь ласка з відповідною заявкою за посиланням – http://rcpre.kharkiv.ua/ekologichna-dokumentatsiya

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами