Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Ринок землі в Україні та значення агрохімпаспорту для власника землі

Оране поле

Чому протягом багатьох років ми не спостерігаємо в Україні закладення нових промислових садів, виноградників або, наприклад навпаки,  бачимо, що  соняхи роками садять на одну й ту ж земельну ділянку?

Відповідь криється у неефективній роботі ринку землі, збереженні мораторію на вільний обіг землі сільськогосподарського  призначення.

Саме вільний ринок дасть розвиток  селу та ринку праці. Ринок землі наповнить економіку України живими коштами, і це не якісь слова, це будуть реальні гроші, забезпечені високоліквідним товаром – землею.

Ринок землі  попри всі позитивні ефекти, звичайно не вирішить усіх проблем сільських територій та сільськогосподарських товаровиробників.

Бо саме фермерство має вийти на новий рівень – з вищою рентабельністю, ніж сьогодні. Інструментів підвищення ефективності – більш ніж достатньо.

На сьогодні якість грунтів майже не контролюється. І окремі орендатори, знаючи це, виснажують землю – не проводять  сівозмін, не вносять добрива. Орендодавці, а це часто – звичайні люди, дуже рідко вимагають від орендаторів контролю якості їх власної землі, не вносять відповідні вимоги в договори оренди. Тоді ж навіщо витрачатись на агрохімпаспорт?

Але витрати на агрохімпаспорт, компенсуються економією на внесенні мінеральних добрив! Бо вносити вже буде потрібно тільки те, чого не вистачає ґрунту, а не комплексне добриво, яке до речі, коштує дорожче. Не сприймайте агрохімпаспорт, як  черговий дозвільний папірець. Насправді цей документ є важливим як для власника, так і для користувача або майбутнього покупця земельної ділянки.

Оскільки агрохімічний паспорт – документ, який дозволяє дати оцінку продуктивності (можливої врожайності) та екологічної безпечності земельної ділянки. З показників паспорту власник завжди зможе оцінити стан ґрунту, встановити яких складових не вистачає і, що можливо прийшов час «підгодувати» свою землю.

Переваги агрохімічного паспорта

Для справжнього господаря агрохімічний паспорт – це його гарантія перед орендодавцями (власниками паїв). Забезпечуючи відповідний баланс між виносом та надходженням елементів живлення у ґрунті, застосовуючи сучасні ґрунтозахисні технології та витрачаючи на це ресурси, орендар, з врахуванням даних агрохімічного паспорта, планує ефективне їх розподілення, отримує прибуток та при періодичному контролі – підтвердження належного поводження з ввіреною йому громадянами власністю.

Крім того, агрохімпаспорт –  документ державного зразка, він має  цивільно-правові властивості та може використовуватись у позовній практиці. А з відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення – агрохімічний паспорт буде надійною та вимірюваною основою для укладання іпотечних угод, страхового забезпечення і відшкодування збитків, отримання кредитів тощо.

КП Харківської обласної ради «Регіональний центр природних ресурсів та екології» пропонує Вам послуги щодо виготовлення агрохімічного паспорта земельної ділянки. Будемо вдячні за довіру та надамо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами