Харківська обласна рада. Комунальне підприємство
«Регіональний центр природних ресурсів та екології»

Розробка документації та супровід робіт

Використання пакувальних матеріалів

Як на практиці підприємству  виконати вимоги пункту “п” частини першої ст.17 ЗУ «Про відходи» стосовно  використаних пакувальних  матеріалів  і тари?

Відповідно до пункту “п” ст. 17 Закону України «Про відходи» суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані передбачати при укладанні угод на поставку в Україну товарної продукції утилізацію чи вивезення з України використаних пакувальних матеріалів і тари.

У даному випадку питання стосується поводження з тарою під час імпорту в Україну упакованої продукції і таропакувальних матеріалів.

Як правило, у кожній розвиненій країні діє система з переробки й утилізації використаної тари та пакувальних матеріалів. У ряді країн прийняті й успішно діють спеціальні національні програми. Наприклад, у Бельгії (Fost Plus), у Данії (Аction Plan for West and Recycling 1993—97), Німеччині (Grune Punkt), Австрії (АRА), Франції (Eco — Embballages), Іспанії (Рunto Eko — Embfilges), Польщі (BIS System). В основному зобов’язання щодо утилізації тари чи її повернення покладається на виробника, імпортера продукції (товару).

Порада

Таким чином, з метою виконання п. “п” ст. 17 Закону України “Про відходи” підприємству необхідно зазначити у договорі поставки, купівлі-продажу застереження щодо утилізації тари виробником, імпортером товару чи повернення йому тари.

В іншому випадку підприємству необхідно самостійно забезпечити приймання та утилізацію використаних тари і пакувальних матеріалів.

Порядок збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації використаної тари (упаковки) регламентовано наказом міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 02.10.2001 № 224 (далі – Порядок). Пунктами 5-6 вказаного Порядку передбачено, що:

Норма закону

Підприємства, установи та організації, які використовують тару (упаковку) для пакування та транспортування продукції, імпортери продукції в тарі (упаковці): ведуть поточний облік щодо обсягів використання тари (упаковки) для пакування та транспортування продукції та обсягів приймання і утилізації використаної тари (упаковки); надають інформацію спеціально уповноваженим органам (Держекоінспекція) щодо обсягів використання тари (упаковки) для пакування та транспортування продукції та обсягів приймання і утилізації використаної тари (упаковки); здійснюють заходи щодо збільшення обсягів застосування зворотної тари (упаковки). Підприємства, установи, організації, які самостійно здійснюють приймання та утилізацію використаної тари (упаковки), забезпечують: організацію збирання та заготівлі використаної тари (упаковки) на території, де розповсюджується їх продукція; утилізацію використаної тари (упаковки) відповідно до мінімальних норм утилізації.

Також у випадку самостійної утилізації тари варто звернути увагу на створення системи поводження з використаною тарою. Необхідно за участю місцевих органів влади запровадити наступні заходи:

– створити пункти збирання використаної тари

– забезпечити для кінцевих споживачів доступність інформації щодо значення маркування для роздільного збирання; місцезнаходження пунктів збирання.

Залежно від матеріалу тари (дерево, картон, пластмаса, метал, скло, тканина) існують підприємства, що спеціалізуються на утилізації певного виду тари.

Звернувшись до  комунального підприємства «Регіональний центр природних ресурсів та екології» Ви отримаєте необхідні консультації та надійного партнера в підготовці документів та подальшому отриманні необхідної  екологічної  документації  для Вашого підприємства.

Щоб отримати повну відповідь на Ваші питання та підтримку у вигляді  індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язкуhttp://rcpre.kharkiv.ua/ekologichna-dokumentatsiya

Будемо вдячні за довіру та надаємо доступ до поточної інформації при виконанні взятих на себе зобов’язань.

Види діяльності підприємства
виготовлення та видача агрохімічного паспорта

Агрохімічні
паспорта

 • збір, обробка та аналіз первинної документації
 • здійснення моніторингу ґрунтів
 • супроводження робіт з виготовлення і отримання агрохімічного паспорту
 • підготовка висновків з питань погіршення (покращення) якості грунтів за наслідками господарювання
дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та висновки екологічної експертизи

Eкологічна
документація

 • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
 • водоспоживання та водовідведення
 • поводження з промисловими відходами
 • оцінка впливу на довкілля (ОВД)
дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин, на видобування корисних копалин, геологічне вивчення нафтогазоносних надр

Геологія
та надра

 • дозвіл на геологічне вивчення родовищ корисних копалин
 • дозвіл на видобування корисних копалин
 • дозвіл на геологічне вивчення нафтогазоносних надр
поводження з відходами

Поводженння з
відходами

 • розробка документації щодо утилізації відходів
 • надання екологічно-юридичного супроводу
 • збір, зберігання, оброблення, утилізація та захоронення відходів
Для отримання консультації
заповніть форму і ми зв'яжемося з Вами